Přihlášení
Ztratili jste heslo?

Lampiony Štěstí a přání

Lampiony Štěstí- Létající přání

 

O Létající Lampionu Štěstí a Přání 

Létající lampiony štěstí a přání (Khoom Fay) jsou tradicí čínských lampionů přání. Lampiony štěstí jsou tradičně vyrobeny z rýžového papíru na bambusovým rámu, na kterém je černý voskový papír (hořák). Létající lampiony štěstí a přání jsou ideálními a nezapomenutelnými zážitky všech oslav. Nejvíce jsou používány při oslavě svatby, narozenin, výročí, sv. Valentýna, Vánoc, silvestra a Halloween nebo jiných zvláštních událostí, jelikož je světlo vidět daleko. Po zapálení hořáku se naplní horkým vzduchem a vznesou se k nebi (jako horkovzdušný balón). Říká se o lampionech štěstí a přání, že při jejich vypouštění, psané přání které převážejí do nebe se splní. Létající lampiony štěstí a přání jsou krásný a fascinující způsob, jak rozsvítit oblohu a jsou klidnější a mírnější alternativou ohňostroje. Lampiony štěstí jsou bezpečný, jednoduchý a ideální způsob, jak vytvořit úchvatné vizuální zobrazení na obloze. Létající lampiony štěstí a přání přijdou v mnoha barvách a velikostech. Doba letu je závislá na velikosti lampionu a povětrnostních podmínkách. Po vyčerpání a vyhasnutí hořáku se vzduch v lampionu ochlazuje a začne klesat. 
 

Historie

Létající lampiony štěstí a přání se datují do 3. století, kdy čínské armády lampiony používaly jako signalizaci. Později, byly přijaty lidmi, kteří je používali jak sdělit své přání do nebe. V severním Thajsku, lidé používají létající lampiony štěstí a přání po celý rok, pro duchovní slavnosti a jiné zvláštní příležitosti. Lidé věři, že letajici lampiony štěstí a přání, odnesou problémy a starosti pryč. Jsou rovněž považovány za přinášení štěstí a splnění přání, která jsou napsána na nich.
 

Krok za krokem pro pouštění létajících lampionů štěstí a přání

K tomuto účelu doporučujeme dvě osoby. Jeden drží rozvinutý lampion a druhý zapálí hořák (černý palivový článek).

1) Otevřete lampion, jemně rozbalte a protřepejte na jeho plnou velikost.
2) Odstraňte ochranný papír z voskového papíru (černý hořák), samostatné vrstvy voskového papíru (palivový článek) ohněte a trochu oddělte s cílem zajistit nejlepší hoření.
3) Napište požadované přání.
4) Držte si Lampion v horní části, a ujistěte se, že je plně rozbalený.
5) Použijte zapalovač na zapálení hořáku tím zajistíte rovnoměrné hoření na každé straně. Hořák by se měl rozhořet až se lampion  dostatečně naplní horkým vzduchem.
6) Držte lampion v dolní části, až se budete domnívat, že se lampion vznáší z vašich rukou, něco si přejte a pusťte ho do nebe. Dívejte se, obdivujte a užívejte si.
 

Varování

Držte lampion v suchu, vyhněte se vlhkosti. Udržujte hasící přístroj při osvětlení. Pouštějte Lampion pouze v pěkné počasí a bezvětří, otevřený proctor, bezmračný nebe. Lampion se nesmí pouštět v blízkosti čerpací stanice, leteckých přístavů, vedení vysokého napětí, stromů nebo hustě obydlený. Není vhodný pro děti bez dozoru dospělé osoby.
  

FAQ - Často kladené otázky

1) Létající lampiony štěstí a přání způsobují škodu životního prostředí?
Rozhodně ne! Na rozdíl od zábavné pyrotechniky, létající lampiony štěstí a přání jsou vyrobeny z biologicky rozložitelných materiálů: rýžový papír a ráfek z přírodního bambusu. Jakmile palivový článek vyhoří, lampion klesá elegantně zpátky na zem. 

2) Existují nějaké důležité bezpečnostní prvky, kterých máme brát na vědomí?
Létající lampiony štěstí a přání jsou obecně velmi bezpečné, ale je s nimi spojen otevřený oheň. Musíte být opatrní jako při práci s otevřeným ohněm. Naše bezpečnostní pokyny jsou obsaženy v každém balení. Prosím, přečtěte si je pečlivě a dodržujete je, aby jste zajistili a získali maximální radost a potěšení z těchto létajících lampionů štěstí a přání.

3) Je snadno začít?
Ano, lampiony nevyžadují použití nástrojů, jen trochu smysl pro bezpečnost. 

4) Jak dlouho a jak vysoko stoupá létající lampion štěstí a přání?
Létající lampion štěstí a přání vystoupá do 1000 metrů, tak daleko až jich oko dohlédne. Hořák (palivový článek) bude hořet až 20 minut a pak vyhasne a tím se přestane vznášet a pomalu klesá zpět k zemi. 

5) Kde mohu napsat své přání?
Přání nebo zprávu, můžete napsat přímo na Lampion z rýžového papíru. Děti, které neumí psát, mohousvé přání nakreslit pomocí pastelek nebo popisovačem. Ujistěte se, že kreslí jemně, abych nedošlo k poškození lampionu.

6) Je palivový článek (hořák) připojen, nebo ho mám sestavit sám do lampionu?
Všechny naše létající lampiony štěstí a přání jsou s hořákem (palivovými články) již připojenými, takže se nebudete muset starat o montáž lampionu před zahájením.
 

Kontakt na e-shop

e-mail: info@pro-party.cz
tel.: +420 602 222 429

Modelování balónků

Jak tvořit z modelovacího balónku.

 

Celé instrukční klipy ZDE

Létající Lampion Štěstí a Přání

Nezapomenutelné zážitek pro každou oslavu, svatby, narozeniny, Valentýn, Halloween, svátky a večírky. Velký výběr barev a velikostí. Hned k dispozici.

 

 

Helium Na Párty

 

Helium do balónků. Vhodné pro každou party a ihned k dodání!!! Bomba s heliem pro naplnění 30 balónků za 1150Kč a bomba s heliem pro naplnění 50 balónků za 1899Kč. Více zde

 

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Pro více informací klikněte zde. Používáním webu vyjadřujete souhlas.Souhlasím