Přihlášení
Ztratili jste heslo?

Balónky

Doporučení:
1) Abyste mohli hrát tyto hry, všimněte si následujícího potřebného množství balónků (uvedené množství nezahrnuje balónky na výzdobu)
Párty do 10ti dětí: 1 sáček po 100 ks balónků (kat# 996615)
Párty pro více než 10 dětí: 2 sáčky po 100 ks balónků (kat# 996615)
2) Uvědomte si, že některé hry vyžadují nenafouknuté balónky zatím co ostatní nafouknuté. V některých hrách se po dětech požaduje prasknout nebo propíchnout balónky. Uspořádali a označili  jsme hry barevně tak, abychom snížili počet balónků, které budete potřebovat. Prosím, naplánujte si hry podle barev (tam kde je to možné).
3) U her, které vyžadují nafouknuté balónky, doporučujeme je nafouknout před párty a dát si je stranou než budou potřeba.
4) Ze zkušenosti víme, že některé nafouknuté balónky mohou prasknout samy od sebe před a nebo během párty, proto doporučujeme připravit si více balónků než je předepsáno, abyste neztráceli čas během párty.

Raketový balónek (věk 8 let a více, 10- 20 min.)

Potřebujeme: 1 balónek na každého hráče, nenafouknutý
                          pásku nebo provázek na vytvoření cíle

Připravte si dopředu cíl na podlaze ne jedené straně místnosti. Pokud pořádáte tématickou párty použijte tématický obrázek jako střed cíle. Seřaďte děti na druhé straně místnosti. Děti si nafouknou své balónky a až napočítáte do 3, pustí je směrem k cíli. Získají 1 bod při zásahu cíle a 3 body při zásahu středu cíle (obrázku).

Doporučení:
1) Abyste předešli nedorozumění můžete napsat jména hostů na balónky.
2) Můžete děti rozdělit do týmů podle barev balónků a nechat je soutěžit v týmech (žlutý tým, modrý tým atd.)

Chyť balónek (5- 10 min.)

Potřebujeme: 1 balónek
 

Postavte hráče do kruhu. Postavte oslavence do středu kruhu. Oslavenec drží balónek vyvolává jméno jednoho z hostů a při tom upustí balónek na zem. Pokud host balónek  chytí dřív než spadne na zem, oslavenec vyvolá jiné jméno. Pokud se balónek dotkne země potom se host vymění s oslavencem v centru kruhu.

Doporučení:
Pro mladší děti doporučujeme raději vyhodit balónek do vzduchu, než upustit na zem.

Popadni balónky (15- 25 min.)

Potřebujeme: 20 balónků
 

Nafoukněte 20 balónků a umístěte je na podlaze. (zbylých 10 jsou do zásoby, v případě, že některé prasknou). Každý host, když  na něj přijde řada, má 30 sekund na sebrání a udržení co nejvíce balónků. Za každý balónek získá 1 bod. Vyhrává ten, kdo nasbírá nejvíce bodů.

Doporučení:
1) Můžete hru udělat soutěživější pokud budete hrát více kol za sebou.
2) Děti mohou držet balónky jak je napadne: pod tričkem, mezi nohama, v podpaží dokonce i v zubech.

Simon říká s balónkama (10- 15 min.)

Potřebujeme: 1 balónek
 

Postavte děti do zástupu. Oslavenec je první dítě. Nechte oslavence vyhodit balónek do vzduchu. Když balónek vyhodí, měl by dát instrukce dalšímu dítěti jakou částí těla se má balónku dotknout (hlava, paže, noha, nos atd.) Balónek musí být vždy odražen ze spodu do výše. Pokud dítěti, které je na řadě balónek spadne na zem nebo se ho dotkne špatnou částí těla, pak vypadává ze hry.

Balónek ve vzduchu (5- 10 min.)

Potřebujeme: 1 balónek
 

Dejte každému dítěti balónek. Až vydáte signál, nechte děti vyhazovat balónky do vzduchu. Balónek nesmí spadnout na zem. Kdo udrží balónek nejdéle ve vzduchu, vyhrává.

Doporučení:
Pokud chcete předejít nedorozumění, můžete na balónky napsat jména dětí.

Veselá uklízečka (10- 15 min.)

Potřebujeme: 16 balónků
 

Rozdělte děti do dvou skupin. Každá skupina obdrží 8 balónků. 2 hráči z každého týmu ve stejnou dobu přemístí 8 balónků z jedné strany místnosti na druhou. Další pár přemístí balónky zpět na druhou stranu. Vyhraje ten tým, který to zvládne nejdříve.

Doporučení:
Menším dětem snižte počet balónků, které musí přemístit.

Mongolská hra (15- 25 min.)

Potřebujeme: 2 50x50cm kartónového papíru, 1 balónek pro každé dítě, 4 židle

Připravte si předem 2 trychtýře, jejichž úzkou částí nesmí projít 20ti korunová mince, a širší část by měla být dostatečně široká, aby se do ní vešel hráčův obličej (asi 25 cm)

Umístěte dvě židle na jednu stranu místnosti, 2m od sebe. Každá židle je cíl. Druhé dvě židle umístěte naproti prvním dvěma, ale na druhé straně místnosti. Seřaďte děti na druhé straně místnosti. Dva hráči z každého týmu, soutěží v této hře. Začínají tím, že sedí na své židli s trychtýřem v rukou. Balónky jsou u jejich nohou na zemi. Až napočítáte do 3, hráči si přiloží trychtýře k obličejům ( tak, že vidí zem jen skrze malý otvor v trychtýři) a začnou posunovat jejich balónky k cíli. Až dosáhne cíle, další člen týmu začne soutěžit. Vyhrává ten tým, který umístí všechny balónky do cíle.

Balónkový hokej (10- 15 min.)

Potřebujeme: 1 kulatý balónek a jeden dlouhý balónek (kat# 5138 nebo kat# 021381) pro každé dítě, 2 židle na vytvoření cíle

Umístěte židle na jednu stranu místnosti, 1 metr od sebe. Seřaďte děti na druhé straně místnosti a každému dejte jeden kulatý a jeden dlouhý balónek. Použijte dlouhý balónek jako hokejku. Děti odpalují kulatý balónek směrem k cíli. Hráč, jehož balónek zasáhne cíl jako první, vyhrává.

Doporučení:
Napište jména každého dítě na kulatý balónek, tím se vyhnete nedorozumění.

Klokani (vyžaduje velký nebo venkovní prostor, 10- 15 min.)

Potřebujeme: 1 balónek pro každé dítě

Určete cílovou čáru na jedné straně místnosti nebo zahrady a seřaďte děti na druhé straně. Rozdělte děti do dvou skupin a dejte každému dítěti balónek. Každé dítě musí doskákat s balónkem mezi koleny k cílové čáře. Pokud balónek spadne, dítě si ho musí umístit zpět mezi kolena a pokračovat ve skákání. Když dosáhne cílové čáry může vyrazit další člen týmu. Tým, který první skončí, vyhrává.

Pošli balónek (5- 10 min.)

Potřebujeme: 1 balónek, přehrávač muziky (cd, kazetový apod.)

Postavte děti do kruhu a dejte jim balónky. Pokud hraje hudba, děti se snaží posílat si balónek za zády, přičemž drží balónek v rukou co nejkratší dobu. V určitý moment přestane hrát hudba a dítě, které zrovna drží balónek, vypadává ze hry. Takto pokračujte až zůstane poslední dítě.

Doporučení:
Menší děti nechte posílat si balónek před sebou.

Házení pytlíků (30- 50 min.)

Potřebujeme: kartónový papír 1x1,5m
  
                       1 - 2 kg rýže
  
                       2 balónky a malý trychtýř pro každé dítě

Připravte si dopředu na kartón obrázek tématické párty. Udělejte do kartónu 3 otvory, mohou být velké (30x30cm) nebo malé (10x10cm) v závislosti na věku dětí. Pokud nepořádáte tématickou párty můžete nechat kartón bez obrázku, jen do něj udělat otvory.

Součástí aktivity je naplnit pytlíky s dětmi. Dejte každému dítěti 2 balónky, trychtýř a asi ½ sklenice rýže. Každé dítě si vezme jeden balónek a pomocí trychtýře jej naplní rýží až je balónek plný (když má asi 5 cm v průměru). Potom pomocí druhého balónku uzavře naplněný balónek tak, že jsou oba balónky proti sobě. Takto jsou balónky připravené na hru. Děti se střídají v házení pytlíkem na kartónovou desku a pokouší se strefit do otvorů. Každé dítě sbírá body. Vítězem je ten kdo jich nasbírá nejvíce.

Doporučení:
1) pokud nemáte dostatek trychtýřů, můžete použít plastové láhve (např. od džusů Jupi) Pokud přeříznete láhev přibližně v polovině, vznikne vám malý trychtýř.
2) můžete také udělat otvory různých velikostí a stanovit rozdílné bodování ( 1 bod za největší, 2 body za prostřední a 3 body za nejmenší otvor).
3) můžete nastříhat 2mm kroužky ze zbylých balónků a nechat děti ozdobit své rýžové pytlíky.
4) Děti si mohou své rýžové pytlíky odnést sebou domů jako dárek.

Balónkový prásk (5 -10 min.)

Potřebujeme: tolik balónků kolik je na párty dětí, malé dárky (vyberte z naší široké nabídky)

Vyberte počet dárků kolik chcete mít a očíslujte je. Umístěte malé lístečky s čísly, podle připravených dárků, do nenafouknutých balónků. Poté balónky nafoukněte a zavěste ze stropu. Nechte každé dítě vybrat balónek, prasknout ho a zjistit jestli je výherce.

Doporučení:
1) Můžete přidat tolik balónků kolik chcete a tím udělat hru zajímavější. Ne všechny musí obsahovat lísteček s výhrou.
2) Pro menší děti doporučujeme mít stejný počet dárků jako je zúčastněných dětí, aby každé dostalo svůj dárek.
3) Namísto zavěšení balónků ke stropu, můžete balónky nechat na zemi.

Zmáčkni balónek (věk 8 a více, 5- 10 min.)

Potřebujeme: 1 balónek pro jednu dvojici

Rozdělte děti do dvojic. Dejte každé dvojici nafouknutý balónek. Děti umístí balónek mezi záda. Až napočítáte do 3, děti začnou mačkat balónek zády až praskne. Které dvojici praskne první, vyhrává.

Doporučení:
Můžete hru ulehčit tím, že děti budou stát proti sobě, ale dávejte pozor na to, že některé děti nemusí mít rády, když jim balónek praskne blízko obličeje.

Kontakt na e-shop

e-mail: info@pro-party.cz
tel.: +420 602 222 429

Modelování balónků

Jak tvořit z modelovacího balónku.

 

Celé instrukční klipy ZDE

Létající Lampion Štěstí a Přání

Nezapomenutelné zážitek pro každou oslavu, svatby, narozeniny, Valentýn, Halloween, svátky a večírky. Velký výběr barev a velikostí. Hned k dispozici.

 

 

Helium Na Párty

 

Helium do balónků. Vhodné pro každou party a ihned k dodání!!! Bomba s heliem pro naplnění 30 balónků za 1150Kč a bomba s heliem pro naplnění 50 balónků za 1899Kč. Více zde

 

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Pro více informací klikněte zde. Používáním webu vyjadřujete souhlas.Souhlasím